Aktualnie kondycja Unii Europejskiej

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie dużo zamożnych państw. Nadal UE jest federacją szalenie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I choć w ostatnim czasie wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy mieć na uwadze, że to nadal Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie rzec…

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kancelaria adwokacka Katowice

    Katowice to dynamicznie rozwijające się miasto, położone w południowej Polsce. Z każdym rokiem, przybywa tutaj nowych miejsc pracy. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim duże korporacje zrzeszające ogromne grupy pracowników. Oprócz wielkich firm, w Katowicach można znaleźć mnóstwo indywidualnych działalności. Jednym z zawodów, które cieszą się szczególną popularnością w Katowicach jest adwokat. Jego praca polega…

    Read more
  • Pomoc w najzwyklejszych problematycznych kwestiach prawnych jest dzisiaj przydatna wielu ludziom. To przykre najlepsi prawnicy i adwokaci życzą sobie niezwykle praktyczne stawki za pomoc nawet w najbardziej błahej kwestii. Stąd tak istotna jest instytucja radcy prawnego, jaki ma szansę realnego poprawienia losu prostej rodziny przez użyczenie im swojej prawniczej wiedzy – wspomoże kancelaria prawna Gorzów….

    Read more