Deweloper opóźnia podpisanie aktu notarialnego

Trudna sztuka deweloperska
Praca dewelopera bardzo często stanowi obiekt dążeń każdego bardziej lub mniej doświadczonego w branży inwestora. Mogłoby się wydawać, że tego typu kariera jest na wyciągnięcie ręki, a szczególnie dla kogoś kto posiada w branży doświadczenie lub wypracowaną pozycję. Jednak co z osobami, które posiadają umiejętności lecz nie mają doświadczenia w tym zakresie? Często zadawanym przez tego typu jednostki pytaniem jest: jak zostać deweloperem bez wcześniejszego doświadczenia na rynku nieruchomości i czy to się w ogóle opłaca? Zacznijmy zatem od początku. Aby zostać deweloperem nie musisz posiadać żadnej licencji, specjalnego pozwolenia czy też innych niezwykłych dokumentów. Nie potrzebujesz także wykształcenia deweloperskiego.
Brzmi całkiem kusząco, ale co właściwie kryje się pod enigmatyczną nazwą „deweloper”?
Deweloperem najczęściej nazywa się uczestnika rynku nieruchomości, którego celem jest zainwestowanie w nieruchomość i sprzedanie jej na rynku pierwotnym. Pozornie nic trudnego o ile posiadamy zdolności interpersonalne i nieco wolnych środków, które moglibyśmy zainwestować. Jak zatem rozpocząć tego typu działalność i w konsekwencji jak zostać deweloperem?
Podstawą okazuje się spółka kapitałowa i dbałość o zapewnienie finansowania dla planowych inwestycji.
Jednak najcenniejszą umiejętnością jest świadomość ryzyka jakie niesie ze sobą ta branża.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kancelaria notarialna Katowice

    Katowice, czyli rynek pełen kancelarii notarialnych. Poszukujesz notariusza, który wesprze Cię podczas rozwiązywania problemów? Potrzebna Ci jednorazowa porada prawna lub długoterminowa pomoc? Potrzebujesz sporządzić testament, umowę czy też akt notarialny? W ostatnich latach, na rynku powstało wiele kancelarii notarialnych. Nie każda kancelaria notarialna jest polecana. Nie każda mimo tej samej branży, pomoże Ci rozwiązać problemy….

    Read more
  • Kancelaria prawna Zielona Góra? Kancelaria prawna Pisz? Jeżeli mieszkańcy tych miast poszukują odpowiedzi na to pytanie, to na pewno znajdą dla siebie odpowiednich prawników specjalizujących się w danej dziedzinie. Prawnik Pisz (lub z innego miasta) przede wszystkim będzie chętnie reprezentował swoich klientów przed najróżniejszymi instytucjami państwowymi, a przede wszystkim przed sądami administracyjnymi oraz przed Sądem…

    Read more