Fundusze unijne – jak uzyskać dofinansowanie z UE?

Fundusze unijne – jak uzyskać dofinansowanie z UE?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najpewniejszym źródłem informacji, jeśli mamy zamiar ubiegać się o fundusze unijne, są strony rządowe. Znajdziemy tam rzetelną odpowiedź na pytanie: jak uzyskać dofinansowanie z UE. Tutaj nikt nie będzie próbował nam sprzedać swoich usług, otrzymamy informację w zwięzłej, suchej formie, często podaną w języku prawniczym, za to bez haczyków marketingowych.

Na stronie Portalu Funduszy Europejskich (http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/) znajdziemy wyszukiwarkę projektów unijnych, praktyczny poradnik beneficjenta, praktyczne informacje o szkoleniach i konferencjach, które pozwolą nam ubiegać się skutecznie o dotację.

Aby uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na działalność gospodarczą, trzeba przejść wieloetapową procedurę, która trwa czasem wiele miesięcy. Złożenie wniosku o dofinansowanie to tylko pierwszy etap. Nasz projekt będzie oceniany według kryteriów formalnych (które trzeba spełnić w pierwszej kolejności), a następnie merytorycznych. Po tym przyjdzie czas na podpisanie umowy.

W przypadku przyznania dofinansowania musimy zrealizować wszystkie działania dokładnie tak, jak zadeklarowaliśmy, w przeciwnym wypadku czeka nas zwrot dotacji. Przed instytucją przyznającą dotację musimy przedłożyć sprawozdanie, gdzie opiszemy stan realizacji projektu. Musimy również przygotować się na kontrolę.

Otrzymanie dotacji nie jest sprawą łatwą, dlatego wiele osób korzysta z porad specjalistów. Zwykle opłata za pomoc w przygotowaniu wniosku to pewien procent (ok. 10 proc., ale te wartości są różne w zależności od wielkości projektu) od całości zlecenia. Wybierając specjalistę, zwróćmy uwagę na jego kwalifikację – najlepszą rekomendacją będą sukcesy w staraniach o dofinansowania z UE.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Sprawy spadkowe Warszawa

    Wydawać by się mogło, że otrzymanie spadku to wielka radość. Na ogół tak jest, zwłaszcza gdy zyskuje się jakiś znaczący majątek. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy spadkobiercy zamiast otrzymać coś wartościowego, dziedziczą głównie długi po zmarłym. Wówczas można zrzec się spadku, co w niektórych sytuacjach jest dosyć proste. Zdarzają się jednak znacznie bardziej skomplikowane sprawy…

    Read more
  • Ludzie nieustannie ulegają wypadkom komunikacyjnym. Zdarza się także, że wypadki mają miejsce w zakładzie pracy. Gdy zajdzie taka sytuacja należy się odszkodowanie za wypadek w pracy. Za taki wypadek uważa się działanie czynnika zewnętrznego w zakładzie pracy. Czynnika, który doprowadził do urazu, lub nawet śmierci. Gdy zdarzy się taka sytuacja, że pracownik doznał uszczerbku na…

    Read more