Fundusze unijne – jak uzyskać dofinansowanie z UE?

Fundusze unijne – jak uzyskać dofinansowanie z UE?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najpewniejszym źródłem informacji, jeśli mamy zamiar ubiegać się o fundusze unijne, są strony rządowe. Znajdziemy tam rzetelną odpowiedź na pytanie: jak uzyskać dofinansowanie z UE. Tutaj nikt nie będzie próbował nam sprzedać swoich usług, otrzymamy informację w zwięzłej, suchej formie, często podaną w języku prawniczym, za to bez haczyków marketingowych.

Na stronie Portalu Funduszy Europejskich (http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/) znajdziemy wyszukiwarkę projektów unijnych, praktyczny poradnik beneficjenta, praktyczne informacje o szkoleniach i konferencjach, które pozwolą nam ubiegać się skutecznie o dotację.

Aby uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na działalność gospodarczą, trzeba przejść wieloetapową procedurę, która trwa czasem wiele miesięcy. Złożenie wniosku o dofinansowanie to tylko pierwszy etap. Nasz projekt będzie oceniany według kryteriów formalnych (które trzeba spełnić w pierwszej kolejności), a następnie merytorycznych. Po tym przyjdzie czas na podpisanie umowy.

W przypadku przyznania dofinansowania musimy zrealizować wszystkie działania dokładnie tak, jak zadeklarowaliśmy, w przeciwnym wypadku czeka nas zwrot dotacji. Przed instytucją przyznającą dotację musimy przedłożyć sprawozdanie, gdzie opiszemy stan realizacji projektu. Musimy również przygotować się na kontrolę.

Otrzymanie dotacji nie jest sprawą łatwą, dlatego wiele osób korzysta z porad specjalistów. Zwykle opłata za pomoc w przygotowaniu wniosku to pewien procent (ok. 10 proc., ale te wartości są różne w zależności od wielkości projektu) od całości zlecenia. Wybierając specjalistę, zwróćmy uwagę na jego kwalifikację – najlepszą rekomendacją będą sukcesy w staraniach o dofinansowania z UE.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Agencja detektywistyczna

    Czasami w naszym życiu wydarzają się pewne sytuacje, które wprawiają nas w konsternację lub pojawiają się tajemnice oraz niedomówienia, które chcemy rozwikłać. Agencja detektywistyczna to miejsce, do którego zgłaszamy się właśnie w takich sytuacjach. Na rynku pojawia się coraz więcej agencji oferujących usługi detektywistyczne, prowadzonych przez osoby gruntownie do tego przygotowane i przeszkolone. Nawet pomimo…

    Read more
  • Adwokat Legnica

    Prawo jest bardzo ważnym elementem w prawidłowym funkcjonowaniu zarówno państwa, jak i społeczeństwa. Jednak jego interpretacja jest dosyć ciężka i wymaga ogromnej wiedzy. Niektóre procesy sądowe toczą się o grube miliony i to nie złotych, a dolarów, lub euro. Dlatego zawód prawnika jest bardzo ważny i w wielu przypadkach prawnik jest bardzo dobrze opłacany. To…

    Read more