Giełda jako barometr gospodarczy

Giełda jako barometr gospodarczy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Giełda jako barometr gospodarczy

Najczęściej ludzie traktują giełdę papierów wartościowych, jako miejsce gdzie można sprzedać lub kupić akcje albo inne instrumenty finansowe, czyli gdzie można powiększyć swój kapitał. Tymczasem wielu ekspertów ekonomicznych, traktuje giełdę jako swoisty barometr gospodarki i nastrojów w niej panujących. Zazwyczaj bowiem to właśnie na parkiecie najwcześniej wyczuwa się oznaki płynące z koniunktury nie tylko krajowej ale i ogólnoświatowej. Jeśli wszystko zmierza w dobrym kierunku, zarówno w polityce jak i w gospodarce, na giełdzie dominuje kolor zielony, czyli ceny za akcje rosną i jest na nich sporo chętnych. Jeśli natomiast dzieje się coś niepokojącego, na giełdach rozpoczynają się spadki, gdyż posiadacze akcji chcą je sprzedawać i inwestować swoje fundusze w bezpieczniejsze instrumenty finansowe. Dlatego jeśli nie wiemy jak wygląda nastój w gospodarce jakiegoś kraju, wystarczy, że spojrzymy na giełdę, która w tym państwie działa i będziemy mogli dzięki temu odczytać czego możemy się spodziewać.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • W sytuacjach kryzysowych należy zwracać się o pomoc do fachowców. Nie wolno albowiem naiwnie myśleć, że wszystko samo się jakoś ułoży. Taki podejściem wolno sobie jedynie narobić jeszcze pokaźniejszych problemów. Tym o wiele bardziej jeżeli kwestia dotyczy na przykład kłopotów prawnych. Zawiłość prawa oraz ogrom procedur może nas przytłoczyć. Wtenczas należy udać się do adwokata….

    Read more
  • Szkolenia biznesowe

    Szkolenia, niezależnie od tego, na jaki temat, menadżerskie czy szkolenia biznesowe to zawsze bardzo sensowna forma doskonalenia zawodowego. Warto chyba jednocześnie zaznaczyć, że w obecnej dobie właśnie szkolenia stały się nader popularne w różnych obszarach. Nic dziwnego, bo z jednej strony wzrasta popyt różnego rodzaju szkolenia, w tym także szkolenia biznesowe, z drugiej – na…

    Read more