Jak zostać deweloperem?

Jak zostać deweloperem?
Jeśli wciąż szukasz ścieżki idealnej dla ciebie kariery, a przy tym budownictwo i nieruchomości leżą w spektrum twoich zainteresowań i/lub wykształcenia, pewnie nie raz zadawałeś sobie to pytanie – jak zostać deweloperem? Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz posiadać żadnych specjalnych licencji, kursów ani wykształcenia. Ba, nie musisz mieć nawet doświadczenia w branży nieruchomości – chociaż większość deweloperów działała wcześniej jako inwestorzy nieruchomości. Takie doświadczenie na pewno będzie przydatne, jednak nie jest konieczne. Co zatem powinieneś mieć, by móc zacząć działać jako deweloper? Przede wszystkim musisz posiadać firmę oraz kapitał – niekoniecznie musi to być twój własny wkład, możesz wziąć kredyt lub sfinansować budowę z innych źródeł. Inną ważną kwestią jest wiedza. Musisz rozeznać się, co i jak działa w branży, pozyskać kontakty, zyskać atrakcyjne zniżki czy namiary na sprawdzonych podwykonawców. Z tego powodu wcześniejsze doświadczenie w branży budowlanej może być bardzo cennym atutem dla początkującego dewelopera.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Bardzo często właściciele firm są traktowani przez pracowników mało przyjemnie. Nie chodzi w tym momencie oczywiście o rozmowę w cztery oczy, ale choćby wypowiedzi na forach. Ludziom często niejako się wydaje, że przedsiębiorcy są bogaczami. A przecież to tylko stereotyp. Można powiedzieć, iż życie typowego przedsiębiorcy nie jest za bardzo usłane różami. Weźmy choćby w…

    Read more
  • Opłata likwidacyjna aegon

    Opłaty. Człowiek, który uważnie przygląda się swojemu życiu, może z przykrością stwierdzić, że każdego dnia zmuszony jest do tego, aby płacić za różne usługi i tego typu rzeczy. Oczywiście często działa to w ten sposób, że płacimy tylko raz większą kwotę za pewien okres. Nikt przecież nie płaci każdego dnia za zużyty prąd czy wodę….

    Read more