Kancelaria adwokacka Kraków

Dzień powszedni adwokata

Poranek był bardzo mglisty i ponury. W ogóle nie chciało mi się wstawać z łóżka, a tym bardziej wychodzić na dwór. Musiałam całą siłą woli uświadomić sobie, że przede mną dziś ważna rozprawa, że klienci na mnie czekają i że nie mogę przecież zawieść. W przeciwnym razie chyba żadna siła nie zmusiłaby mnie do wyjścia z domu. Dzień naprawdę nie zapowiadał się przyjemnie. Na zewnątrz panowało przenikliwe zimno. Skierowałam kroki do kancelarii – miejsca, gdzie w ostatnich latach spędzałam większość cennych dni swojego życia. Po drodze usiłowałam sobie przypomnieć, czego wczoraj nie zdążyłam dokończyć, czym muszę zająć się jak najszybciej i czy dziś kończą mi się jakieś terminy. Niestety, bez zerknięcia w kalendarz nie udało mi się tego ustalić. Kancelaria adwokacka Kraków – moje miejsce pracy. To już tu, jestem na miejscu. Wchodzę po schodach szukając klucza. Jest. Po chwili jestem już w środku i ogarnia mnie słabość na samą myśl o kolejnym pracowitym dniu. Jestem oczywiście pierwsza, bo nikomu przecież nie chce się zrywać bladym świtem, zwłaszcza w taki dzień. Przeglądam korespondencję, wreszcie biorę akta sprawy, w której dziś reprezentuję klienta. Czytam, próbując skupić się z całych sił. Naprawdę czarno widzę tę dzisiejszą rozprawę. Boję się kompromitacji, wszak dotychczas nigdy mi się to nie zdarzyło. Nawet nie wiem, kiedy minęły cztery godziny. Czas się zbierać. Na szczęście nieco otrzeźwiałam i poradziłam sobie ze sprawą. Mogę odnotować kolejną wygraną. Z ulgą stwierdzam, że ten dzień nie był jednak taki zły.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Prywatny detektyw Poznań

    Poprzedni artykuł opisał, kim jest detektyw i nieco przybliżył specyfikę tego ciekawego zawodu. Ten tekst będzie z kolei opowiadał o tym, jakie są obowiązki detektywów. Jeszcze niedawno nie obowiązywały żadne prawa i regulacje regulujące zawód detektywa. Teraz jest jednak inaczej. Nałożone zostały na detektywów i prywatne biura śledcze pewne obowiązki. Należy przede wszystkim przestrzegać wolności…

    Read more
  • Notariusz Warszawa

    Chcesz sprzedać mieszkanie otrzymane w drodze darowizny lub spadku? Musisz wiedzieć, że sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat od nabycia wiąże się zapłaceniem podatku dochodowego. Podatek ten jest stosunkowo duży – wynosi aż 19% od ceny sprzedaży mieszkania. Warto jednak wiedzieć, że podatku dochodowego można uniknąć przeznaczając pieniądze pochodzące ze sprzedaży na własne cele mieszkaniowe….

    Read more