Kancelaria prawna Słupsk

Kancelaria prawna Słupsk
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

Strategia to w sądzie podstawa

Ludzie nie bez powodu zmieniają prawników. Czasami bowiem zdarza się, że mimo usilnych starań nie udało się stworzyć nici porozumienia między klientem oraz jego pełnomocnikiem. Częściej chodzi jednak o to, że kancelaria prawna Słupsk nie wypracowała efektywnej strategii działania. Należy o niej porozmawiać już na wstępnym etapie wybierania prawnika do konkretnej sprawy. Otóż taki specjalista po wysłuchaniu stanowiska swojego potencjalnego klienta oraz zebraniu niezbędnych informacji powinien mieć przynajmniej pomysł na kolejne kroki. Nie tylko te podejmowane w sądzie, ale również związane z polubownym czy arbitrażowym załatwieniem sprawy. Jeżeli prawnik nie ma takich pomysłów, lepiej udać się do kogoś innego. Tak samo jest, jeżeli pełnomocnik nie słucha swojego klienta i wbrew jego woli działania wedle własnego uznania. Klienci nie są pozbawieni prawa podejmowania samodzielnych decyzji. Zadaniem prawnika pozostaje natomiast przedstawienie im różnych opcji działania, by mogli wybrać tę najlepszą dla siebie. W sądzie prawnik musi wiedzieć, co robi. Dlatego kancelaria prawna Słupsk nie wysyła początkujących prawników do samodzielnego reprezentowania klientów. Mogłoby to bowiem skończyć się dosyć niekorzystnie dla tych ostatnich. Doświadczonym adwokatom przygotowanie strategii przychodzi stosunkowo łatwo. Jednak na początku zawodowej drogi nie ma się w tym jeszcze doświadczenia. A surowa wiedza teoretyczna to zdecydowanie zbyt mało. Dlatego młodzi prawnicy uczą się od tych starszych wiele lat, zanim pójdą na swoje.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Mowa w tym momencie o młodych, którzy poszukują dla własnej osoby wartościowych alternatyw. Przykładowo na bardzo dużą uwagę zasługuje fach sędziego. I nie chodzi oczywiście o sędziego piłkarskiego, ale tego sędziego, którego miejsce pracy to sąd, na przykład sąd okręgowy. Prawda jest taka, że bycie sędzią to w Polsce, w innych także, duża odpowiedzialność, lecz…

    Read more
  • Razem z moim mężem mieliśmy problem i to chyba na własne życzenie. Dlaczego tak mówię? Otóż, gdybyśmy kiedyś inaczej zareagowali to pewnie dziś nie musielibyśmy ciągać się po sądach. Otóż, mój szanowny sąsiad postanowił wybudować płot w naszej granicy, a nawet trochę bardziej w naszą stronę. Kiedyś, gdy oni zaczynali budowę, mąż się nie odzywał….

    Read more