Kwestionariusz osobowy umowa zlecenie

Co w dokumentach piszczy?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w swoim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowało nowe wzory dokumentów dla tych, którzy płacą i wymagają, a także dla tych, którzy te wymagania usiłują spełniać. Jednym słowem, dla pracodawców oraz dla pracowników, bądź też potencjalnych pracowników.

Tak więc mamy siedem nowych wzorów dokumentów, zgodnych z najnowszymi przepisami, które weszły w życie z początkiem bieżącego roku kalendarzowego. Są to: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, kwestionariusz osobowy dla pracownika już zatrudnionego, umowa o pracę, wypowiedzenie warunków tejże umowy, rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, rozwiązanie umowy z zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia oraz rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia.

Trochę tego jest. Cóż poradzić, przepisy prawa zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wprowadzane są nieustannie zmiany w obowiązującej dokumentacji. Pracodawcy jakoś sobie z nimi radzą, trochę gorzej dajemy sobie z nimi radę my – zwykli „zjadacze chleba”. Cóż, c’est la vie!

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach prawo jazdy to konieczność. Już dzieci, a raczej nastolatki w szkołach średnich, są zmuszane przez rodziców do chodzenia na kursy prawa jazdy. Najczęściej jednak rodzic nie musi nawet wywierać presji na swoim dziecku, dziecko samo marzy o takim kursie i chce jak najszybciej posiadać…

    Read more
  • Zanim przystąpi się do negocjowania w niewątpliwie trudnej sprawie, jaką pozostaje niejednokrotnie dogadanie się z własną rodziną, dobrze wcześniej dowiedzieć się, na czym się stoi. Bo choć każdy by sobie tego życzył, prawno nie zawsze będzie po jego stronie. Jeżeli adwokat Olsztyn sprawy rodzinne potwierdzi, że klient nie ma większych szans w danym sporze, zapewne…

    Read more