Łazienka w stylu retro

Łazienka w stylu retro
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Styl retro nawiązuje do dawnych dobrych czasów, w których to łazienki były prawdziwymi salonami kąpielowymi, z mnóstwem drobiazgów i bibelotów tworzących unikalny charakter pomieszczenia. Fotele i szezlongi sprawiały, że łazienka była miejscem przytulnym i przyjemnym, a zabiegi pielęgnacyjne – swoistym rytuałem.

Kiczowatym dodatkom mówimy NIE

Styl retro to przede wszystkim szyk i elegancja. Meble do wnętrza powinny być wykonane z jak najlepszych surowców i materiałów. Jeśli marzy nam się łazienka w takim stylu, musimy mieć do tego warunki, czyli przede wszystkim przestronne wnętrze. Jeśli jednak nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej łazienki, możemy wyczarować sobie mini styl retro, za pomocą kilku mniejszych, ale mocnych i dopasowanych do siebie akcentów.

Ważny jest wybór urządzeń sanitarnych. Warto zainwestować w stylizowaną umywalkę i toaletę, które będą się doskonale uzupełniały. Żeliwne wanny na rzeźbionych nóżkach, kurki z ceramicznymi wstawkami czy mosiężne zdobienia stworzą nastrój eleganckiego „przepychu”. Oryginalna komódka z powodzeniem zastąpi szafkę na ręczniki, a duże lustro w drewnianej ramie idealnie wkomponuje się w przestrzeń, oddając ducha przedwojennych lat. Obecnie rynek oferuje bogaty wybór asortymentu, używając więc wyobraźni (i zmysłu estetycznego!) możemy znaleźć wiele urządzeń stylizowanych na czasy przedwojenne, wśród których wybierzemy idealne dla naszej łazienki.

Retro tkwi w szczegółach

W stylu retro ważne jest bogate wzornictwo. Dominują w nim motywy kwiatowe i inne ornamenty, np. na zasłonach. Bardzo ważny jest gustowny dobór drobiazgów, które dopełnią całe wnętrze, ale nie uczynią go pospolitym ani przerysowanym. Trzeba więc uważać, by nie popaść w przesadę.

W stylizacji retro główną rolę gra odpowiednie dobranie stonowanych kolorów. Wyszukane połączenie klasycznej bieli, beżu i brązów stworzy elegancki klimat, sprzyjający relaksowi. Dodatki w kolorze kawy z mlekiem dobrze zagrają z mosiężnymi wykończeniami urządzeń sanitarnych. Wszystkie mocne i zdecydowane barwy będą zbyt nowoczesne i zbudują niepotrzebny kontrast.

W starym stylu doskonale prezentują się dodatki w kolorze brudnego złota i starego srebra, dobrze wygląda również miedź. Wszystko musi być przemyślane, warto więc pamiętać o drobnych szczegółach, takich jak np. urocza mydelniczka współgrająca z dozownikiem na mydło. Ciekawy efekt można też uzyskać dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Jeśli w łazience jest okno, warto wykorzystać to i powiesić na nim gustowną, delikatną firankę. W przypadku sztucznego oświetlenia strzałem w dziesiątkę będą kinkiety o dopasowanym wzornictwie.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kwestionariusz umowa zlecenie

    Kwestionariusz osobowy Ludzie szukający zatrudnienia zastanawiają się, czy będą w stanie sobie poradzić na danym stanowisku. To, jakiej pracy się poszukuje, nie zawsze jest zgodne z wykształceniem, a wręcz w niektórych przypadkach jest całkowicie na odwrót. Mimo wszystko zasady rekrutacji w wielu placówkach wyglądają podobnie i pierwszym co należy zrobić, gdy przychodzi się na rozmowę…

    Read more
  • Na świecie istnieje kilkanaście różnych wskaźników ekonomicznych za pomocą których można badać poziom dobrobytu w danym społeczeństwie. Jednym z nich , a raczej najbardziej popularnym wskaźnikiem jest PKB czyli w skrócie produkt krajowy brutto. Produkt Krajowy Brutto mówiąc w prost to nic innego jak suma wartości wszystkich dóbr wyprodukowanych na terenie danego kraju w określonej…

    Read more