List motywacyjny

List motywacyjny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy ubiegamy się o pracę, początkową sprawą, którą trzeba się zająć, będzie wykonanie swojego CV jak również listu motywacyjnego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów – na ogół zajmują mniej niż jedna strona – papiery te mają decydujący wpływ na uzyskanie pracy. W dużej mierze od nich zależy, czy zdecyduje się pracodawca poprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

CV to w skrócie curriculum vitae. A to po polsku oznacza życiorys. W nim są zawarte najważniejsze informacje o naszym życiu uformowane według danej struktury. Zamieszcza się w nim ważne informacje: dane personalne, przebieg pracy zawodowej, doświadczenie zawodowe, preferencje osobiste. Curriculum Vitae pisze się według pewnych układów: układu celowego, chronologicznego i funkcjonalnego. Dziś łatwo odnaleźć liczne wzory cv, chociażby w sieci Internet.

Również list motywacyjny jest przeważnie podaniem o pracę. Pisze się takie podania również o podwyżkę albo awans. Ten list również może być nazywany listem intencyjnym. List motywacyjny jest przez pracodawców wymagany (nie licząc CV). List motywacyjny powinno się pisać według układu, najczęściej takiego: nagłówek, potem wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

Pisząc oba teksty (CV a także list motywacyjny) należy dopilnować ich przejrzystości wykonania. Nie ma miejsca na pomyłki. Jeśli o tym zapomnimy znacznie obniżą się szanse zatrudnienia.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Dokładnie tak samo liczymy inflację w naszych czasach , z tym że koszyk inflacyjny obejmuje już nie dwa , a kilkadziesiąt różnych dóbr i usług (jak nie kilkaset) które bardzo często mają wartości ułamkowe , gdyż aby dobrze obliczyć w jakich proporcjach korzystamy z różnych dóbr oraz usług taki zabieg jest konieczny – jak dobrze…

    Read more
  • W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, gdy będziemy musieli skorzystać z usług radcy prawnego. W społeczeństwie powszechna jest opinia, że pomoc prawna w Polsce jest bardzo droga. Jednak tego typu podejście nie jest słuszne. Osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z prawem, nie znają go lub nie potrafią właściwie…

    Read more