List motywacyjny

List motywacyjny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy ubiegamy się o pracę, początkową sprawą, którą trzeba się zająć, będzie wykonanie swojego CV jak również listu motywacyjnego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów – na ogół zajmują mniej niż jedna strona – papiery te mają decydujący wpływ na uzyskanie pracy. W dużej mierze od nich zależy, czy zdecyduje się pracodawca poprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

CV to w skrócie curriculum vitae. A to po polsku oznacza życiorys. W nim są zawarte najważniejsze informacje o naszym życiu uformowane według danej struktury. Zamieszcza się w nim ważne informacje: dane personalne, przebieg pracy zawodowej, doświadczenie zawodowe, preferencje osobiste. Curriculum Vitae pisze się według pewnych układów: układu celowego, chronologicznego i funkcjonalnego. Dziś łatwo odnaleźć liczne wzory cv, chociażby w sieci Internet.

Również list motywacyjny jest przeważnie podaniem o pracę. Pisze się takie podania również o podwyżkę albo awans. Ten list również może być nazywany listem intencyjnym. List motywacyjny jest przez pracodawców wymagany (nie licząc CV). List motywacyjny powinno się pisać według układu, najczęściej takiego: nagłówek, potem wstęp, rozwinięcie i zakończenie.

Pisząc oba teksty (CV a także list motywacyjny) należy dopilnować ich przejrzystości wykonania. Nie ma miejsca na pomyłki. Jeśli o tym zapomnimy znacznie obniżą się szanse zatrudnienia.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kancelaria adwokacka

    W wypadku, kiedy nie potrafimy sobie poradzić z problemem, który połączony jest ze sferą ustawodawczą, wtenczas warto udać się do kancelarii adwokackiej i skorzystać z kompetentnej pomocy prawnika. Postać, która bardzo dobrze zna prawo nie tylko umiejętnie poradzi nam, w jaki sposób poradzić sobie w skomplikowanej sytuacji, ale również pomoże w zapobieżeniu przypuszczalnym komplikacjom. Kancelarie…

    Read more
  • Warszawskie Indeksy Giełdowe WIG czyli Warszawski Indeks Giełdowy jest najszerszym indeksem, który pokazuje obroty wszystkich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Jest on równocześnie najstarszym indeksem który jest publikowany od kwietnia 1991. Kolejnym indeksem, który występuje na warszawskim parkiecie jest WIG20. Określa i pokazuje on notowania 20 największych spółek notowanych na giełdzie. Ich skład może się…

    Read more