Mieszkania podstawą normalnego bytu

Mieszkania podstawą normalnego bytu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ponoć marzenia się spełniają, ale kiedy popatrzymy na ceny jakie trzeba za co niektóre z nich zapłacić, można stracić nawet największą wiarę. Tak się bowiem składa, że za wszystko trzeba dzisiaj słono płacić, oczywiście za wszystko co jest niejako niezbędne do normalnego, godnego funkcjonowania.

Ot, na przykład takie mieszkanie czy dom. Dzisiaj jeśli młody człowiek naprawdę chce się usamodzielnić, uniezależnić od rodziców, musi stać się zależny najczęściej od banku. Bo kiedy mieszkania w Trójmieście kuszą swoją sprzedażą a w kieszeni brak odpowiednich środków, to trzeba starać się o pożyczkę. No i właśnie to jest to dodatkowe uzależnienie się. Nie można powiedzieć, że jest o jakaś komfortowa sytuacja, bo oddawanie połowy pensji co miesiąc przez trzydzieści lat to nie jest różowa a raczej świetlana przyszłość.

Ale gdzieś mieszkać trzeba. Tak więc wielu ludzi jednak zaciąga te kredyty i potem spłaca je. W końcu trzeba jakoś żyć. I kiedy tak przypatrzeć się na ich życie, to wcale nie wygląda ono tak najgorzej. Taki kredyt i takie ogromne zobowiązanie bowiem nakłada jakąś dyscyplinę swego rodzaju. To znaczy, że ludzie starają się o to żeby dobrze pracować, starają się awansować. A to jest w sumie takie budujące psychicznie. Wszak jakieś nowe mieszkania Gdańsk i świadomość posiadania jednego z nich także podnosi status społeczny. Bo nie każdego stać. A jak już stać, to trzeba przecież jakoś żyć. Czyli z zewnątrz właściwie wszystko dobrze się rysuje. Przynajmniej na początku. Bo czasami dzieje się tak, że firma się rozwiążę i nagle ludzie staja się bezrobotni, albo zdarza się jakiś nieszczęśliwy wypadek i trzeba przejść na jakąś rentę czy opierać się tylko na pomocy rodziny. I wtedy zaczynają się schody.

Okazuje się że mieszkanie trzeba sprzedać żeby uregulować wszystkie należności, często za o wiele mniejsze pieniądze zostaje ono po prostu zlicytowane. Bajka się kończy i pozostaje tylko frustracja. No cóż – każdy scenariusz trzeba w życiu założyć. Przecież nie zawsze jest kolorowo i nie można dać się zwieść obrazkom pokazywanym w serialach i filmach.

Nie wszyscy mają ciągle z górki i nie wszyscy mają wspaniałe mieszkania w Trójmieście do końca życia w posiadaniu. Czasem zaczynając jak pan, trzeba skończyć mizernie. Życie płata w końcu różne figle, ale nie może to przekreślać niczyjej szansy jednak na szczęśliwe życie. Ponoć zakładanie złych scenariuszy, podświadomie wpływa na nasze działania co sprawia, że dążymy by się spełniły.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kancelaria Notarialna Kraków

    Po śmierci naszej babci postanowiliśmy dopełnić wszystkich spraw spadkowych. Jako że żyliśmy zgodnie nie potrzebowaliśmy sądowego ustalenia spadkobierców. Wystarczyło jak załatwimy to u notariusza. Kancelaria Notarialna Kraków, do której się zgłosiliśmy załatwiała już kiedyś dla mojej rodziny takie sprawy. Wtedy wszystko poszło szybko i sprawnie. Miałam nadzieję, że u nas też tak będzie. Sami, między…

    Read more
  • Prawnik

    Kiedy tak właściwie będziemy brać uczestnictwo w jakiejkolwiek rozprawie sądowej, już sam ten fakt sprawia, że nie odnaleźliśmy się w nazbyt przystępnym dla siebie położeniu. W dodatku w wielu przypadkach również pojęcia prawne, jak i dyspozycji rozstrzygnięć są w stanie być dla nas uciążliwe do zrozumienia w języku prawa. W takiej sytuacji, kiedy tak właściwie…

    Read more