Mieszkania podstawą normalnego bytu

Mieszkania podstawą normalnego bytu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ponoć marzenia się spełniają, ale kiedy popatrzymy na ceny jakie trzeba za co niektóre z nich zapłacić, można stracić nawet największą wiarę. Tak się bowiem składa, że za wszystko trzeba dzisiaj słono płacić, oczywiście za wszystko co jest niejako niezbędne do normalnego, godnego funkcjonowania.

Ot, na przykład takie mieszkanie czy dom. Dzisiaj jeśli młody człowiek naprawdę chce się usamodzielnić, uniezależnić od rodziców, musi stać się zależny najczęściej od banku. Bo kiedy mieszkania w Trójmieście kuszą swoją sprzedażą a w kieszeni brak odpowiednich środków, to trzeba starać się o pożyczkę. No i właśnie to jest to dodatkowe uzależnienie się. Nie można powiedzieć, że jest o jakaś komfortowa sytuacja, bo oddawanie połowy pensji co miesiąc przez trzydzieści lat to nie jest różowa a raczej świetlana przyszłość.

Ale gdzieś mieszkać trzeba. Tak więc wielu ludzi jednak zaciąga te kredyty i potem spłaca je. W końcu trzeba jakoś żyć. I kiedy tak przypatrzeć się na ich życie, to wcale nie wygląda ono tak najgorzej. Taki kredyt i takie ogromne zobowiązanie bowiem nakłada jakąś dyscyplinę swego rodzaju. To znaczy, że ludzie starają się o to żeby dobrze pracować, starają się awansować. A to jest w sumie takie budujące psychicznie. Wszak jakieś nowe mieszkania Gdańsk i świadomość posiadania jednego z nich także podnosi status społeczny. Bo nie każdego stać. A jak już stać, to trzeba przecież jakoś żyć. Czyli z zewnątrz właściwie wszystko dobrze się rysuje. Przynajmniej na początku. Bo czasami dzieje się tak, że firma się rozwiążę i nagle ludzie staja się bezrobotni, albo zdarza się jakiś nieszczęśliwy wypadek i trzeba przejść na jakąś rentę czy opierać się tylko na pomocy rodziny. I wtedy zaczynają się schody.

Okazuje się że mieszkanie trzeba sprzedać żeby uregulować wszystkie należności, często za o wiele mniejsze pieniądze zostaje ono po prostu zlicytowane. Bajka się kończy i pozostaje tylko frustracja. No cóż – każdy scenariusz trzeba w życiu założyć. Przecież nie zawsze jest kolorowo i nie można dać się zwieść obrazkom pokazywanym w serialach i filmach.

Nie wszyscy mają ciągle z górki i nie wszyscy mają wspaniałe mieszkania w Trójmieście do końca życia w posiadaniu. Czasem zaczynając jak pan, trzeba skończyć mizernie. Życie płata w końcu różne figle, ale nie może to przekreślać niczyjej szansy jednak na szczęśliwe życie. Ponoć zakładanie złych scenariuszy, podświadomie wpływa na nasze działania co sprawia, że dążymy by się spełniły.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Bardzo często właściciele firm są traktowani przez pracowników mało przyjemnie. Nie chodzi w tym momencie oczywiście o rozmowę w cztery oczy, ale choćby wypowiedzi na forach. Ludziom często niejako się wydaje, że przedsiębiorcy są bogaczami. A przecież to tylko stereotyp. Można powiedzieć, iż życie typowego przedsiębiorcy nie jest za bardzo usłane różami. Weźmy choćby w…

    Read more
  • Sprawy spadkowe Warszawa

    Wydawać by się mogło, że otrzymanie spadku to wielka radość. Na ogół tak jest, zwłaszcza gdy zyskuje się jakiś znaczący majątek. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy spadkobiercy zamiast otrzymać coś wartościowego, dziedziczą głównie długi po zmarłym. Wówczas można zrzec się spadku, co w niektórych sytuacjach jest dosyć proste. Zdarzają się jednak znacznie bardziej skomplikowane sprawy…

    Read more