Nowoczesne wyposażenie łazienki

Warto zatroszczyć się o to, by łazienka była naszym przytulnym domowym salonem spa, w którym będziemy mogli nie tylko zadbać o higienę, ale także odprężyć się – fizycznie i psychicznie.

Wszystko zależy od warunków oraz naszych zasobów finansowych. Nie musimy od razu robić z łazienki pokoju kąpielowego z wygodnym fotelem i roślinami – czasami wystarczy nawet mała zmiana dodatków lub oświetlenia, aby pomieszczenie to całkowicie odmieniło swój wygląd.

Sanus per aquam

Niewątpliwie jednym z najważniejszych sprzętów w łazience jest prysznic, który ostatnio znacznie rozszerzył swoje funkcje. Nowoczesne kabiny natryskowe wyposażone są w kolumny do hydromasażu z regulacją strumienia wody. Dla jeszcze bardziej wymagających wymyślono kabiny masażowo-parowe. Możemy wybierać wśród kabin prysznicowych wolnostojących, przyściennych lub narożnych. Jeśli chodzi o materiał, najczęściej jest to szkło lub akryl. Kabiny szklane są bardziej wytrzymałe, ale i nieco droższe. Szkło może być matowe, z nadrukiem lub barwione; kabiny akrylowe występują w wielu kolorach i fakturach.

Miłośnicy dłuższego moczenia się w wodzie też mają ogromny wybór: producenci proponują wanny tradycyjne, prostokątne, owalne, okrągłe lub narożnikowe. Trzeba też zdecydować się na materiał. Wanny stalowe wyglądają ładnie, ale są ciężkie i szybko stygnie w nich woda. Emaliowane wanny żeliwne są tradycyjne w wyglądzie, za to mało odporne na uszkodzenia. O wiele bardziej odporne na uszkodzenia, zarysowania, czy środki chemiczne, a przy tym zdecydowanie lżejsze, są wanny akrylowe. Są też wanny ze sztucznego marmuru – solidne i odporne, z dźwiękoszczelnymi ścianami – tu z kolei minusem jest wysoka cena.

No i wreszcie umywalka. Według gustu – możemy wybierać wśród kulistych, kanciastych czy tych z opływowymi krawędziami; możemy też sprawić sobie umywalkę dwukomorową. I tu pojawia się kolejna ważna rzecz: baterie łazienkowe, które mogą zadecydować o charakterze całej łazienki. Nowoczesne baterie są trwałe i oszczędne, a przy okazji estetyczne. Jeśli zależy nam na stworzeniu unikalnego charakteru wnętrza, możemy do wszystkich urządzeń sanitarnych wybrać baterie z jednej linii lub o podobnej stylistyce.

Pokaż mi swoja łazienkę, a powiem Ci, jaki masz gust

O stylu łazienki decyduje wiele czynników – kolor ścian, meble, baterie łazienkowe, sprzęty sanitarne. Ważne jest, aby uwzględnić specyficzny charakter pomieszczenia – i oczywiście nasze upodobania.

Wybierając płytki do łazienki możemy potraktować je jako tło dla wyrazistych sprzętów, albo równorzędny i mocny akcent dekoracyjny. Jasna łazienka sprawi wrażenie bardziej przestronnej. Możemy też wybrać glazurę i terakotę, która łączy klasyczne jasne barwy z intensywnymi kolorowymi akcentami. Modne ostatnio ciemne łazienki pozwalają wykorzystywać kontrast między ciemnym otoczeniem a bielą urządzeń sanitarnych, dzięki czemu eksponują niebanalne formy i kształty. Ciemne elementy wykończenia tworzą też nastrój tajemniczości, a same w sobie mogą być bardzo dekoracyjne.

Niezmiernie ważnym elementem dekoracyjnym jest światło, dlatego warto wykorzystać je także w funkcji estetycznej. Źródła światła w łazience należy rozmieszczać tak, by było ono rozproszone. Wszystkie płaszczyzny będą wtedy równomiernie doświetlone. W łazience możemy zastosować oświetlenie górne i/lub boczne (kinkiety, lampy). Montując oświetlenie boczne musimy zwrócić uwagę na umiejscowienie źródła światła w stosunku do lustra. Strumień światła powinien oświetlać osobę stojącą przed lustrem, nie oślepiać jej i nie wywoływać refleksów. Można zdecydować się na jeden kinkiet umieszczony nad lustrem lub na dwa punkty świetlne po jego bokach.

Pozostaje nam jeszcze zadbać o dobrze dobrane dodatki – i piękna łazienka gotowa!

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Bardzo często właściciele firm są traktowani przez pracowników mało przyjemnie. Nie chodzi w tym momencie oczywiście o rozmowę w cztery oczy, ale choćby wypowiedzi na forach. Ludziom często niejako się wydaje, że przedsiębiorcy są bogaczami. A przecież to tylko stereotyp. Można powiedzieć, iż życie typowego przedsiębiorcy nie jest za bardzo usłane różami. Weźmy choćby w…

    Read more
  • Biuro rachunkowe TO-MA wspomaga osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą we wszelkich formalnościach z tym związanych, między innymi: rejest Wybór formy prowadzenia działalności gospodarczej (firma jednoosobowa /spółka) Wybór formy opodatkowania działalności gospodarczej Uzupełnienie formularzy rejestracyjnych (CEIDG) – Przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów do KRS – Ustalenie przeważającej działalności (PKD) – Wniosek o REGON (GUS) – Zgłoszenie rejestracyjne…

    Read more