Odszkodowanie, przedawnienie odszkodowania

Odszkodowanie, przedawnienie odszkodowania

Przeszło piętnaście lat temu byłem poszkodowany w wypadku, w którym uderzył we mnie samochód osobowy. Skutki tego zdarzenia widać do dziś, mam ciągłe problemy ze zdrowiem i bolą mnie złamane wtedy ręce. Czy jest szansa, abym mógł zabiegać się teraz a odszkodowanie za wypadek sprzed lat?

Z wielkim bólem serca stwierdzić należy, iż w opisywanym tutaj przypadku nie ma szansy na uzyskanie odszkodowania. Spowodowane jest to przedawnieniem roszczenia. Zgodnie z prawem przedawnienie odszkodowania ma miejsce po trzech latach od momentu, w którym osoba poszkodowana dowiedziała się o poniesionej szkodzie, a także sprawcy, który odpowiedzialny i zobowiązany jest do naprawienia wyrządzonej szkody. Termin ten nie może jednakowoż przekroczyć okresu dziesięciu lat od momentu, w którym miał miejsce wypadek czy też inna szkoda. Wyjątkiem są szkody występujące w wyniku zbrodni lub też występku. W takich przypadkach roszczenia o odszkodowania mają termin przedawnienia, jakim jest okres dwudziestu lat od dnia, w którym zostało popełnione owe przestępstwo. W przypadku tym znaczenia nie ma data, w którym poszkodowany dowiedział się o poniesionej szkodzie oraz o osobie, która jest za nią odpowiedzialna.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Notariusz Wrocław

    Kim jest notariusz i czym się zajmuje? To pytania sprawia większości z nas niemały kłopot. Wielu z nas ma jedynie mgliste pojęcie o tym, na czym polegają obowiązki notariusza i jak mogą wyglądać jego codzienne zajęcia. Przez większość życia nie mamy z nim kontaktu, nie przyglądając się szczegółowo jego pracy. Prędzej czy później jednak każdy…

    Read more
  • Kancelaria radcy prawnego Gorzów

    Koszty prowadzenia kancelarii radcowskiej Dzisiaj niełatwo jest zaczynać karierę radcy prawnego jak i również adwokata, notariusza czy komornika. Oczywiście mowa o sytuacji, planem na działalność zawodową jest kancelaria radcy prawnego gorzów. Jest to pierwsze, co przychodzi na myśl osobie po zdanym egzaminie zawodowym radcowskim. Jednakże jest to zarazem w chwili obecnej opcja najbardziej ryzykowna finansowo….

    Read more