Pomoc prawna

Pomoc prawna
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Przed upadkiem poprzedniego ustroju, termin prawnik, oznaczał prokuratora, sędziego i adwokata. Nie mnie zgłębiać tajemnicę zmiany w świadomości społecznej jaka nastąpiła dla znaczenia tego słowa. Może stało się to pod wpływem amerykańskich filmów.Faktem jednak jest, ze w świadomości naszej pod tym słowem obecnie rozumiemy wyłącznie adwokatów i radców prawnych. A skoro tak się już utarło, pozwól drogi Czytelniku, że i ja będę posługiwał się tym terminem. Zatem kancelaria prawnicza Kraków, oznaczać będzie w ramach tego artykułu zastępstwo procesowe w sprawach karnych i cywilnych przez obrońców i radców prawnych. Mecenasi krakowscy są w znakomitej formie, że pozwolę sobie użyć tego kolokwializmu. W większości są absolwentami najstarszej polskiej Alma Mater – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nie żebym chciał odgrzebywać stare animozje krakowsko – warszawskie, ale oddajmy cesarzowi, co cesarskie. Nie można się zatem dziwić, że tak wiele zachodnich firm, waśnie tutaj szuka dla siebie prawników i wiąże się z nimi długoletnimi umowami. Zwłaszcza teraz, gdy Polska weszła do UE, wiele zagranicznych korporacji inwestuje nad Wisła, tak istotna jest znajomość realiów naszego prawodawstwa, przy płynnym posługiwaniu się językiem Mickiewicza i Szekspira.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Pomoc w najzwyklejszych problematycznych kwestiach prawnych jest dzisiaj przydatna wielu ludziom. To przykre najlepsi prawnicy i adwokaci życzą sobie niezwykle praktyczne stawki za pomoc nawet w najbardziej błahej kwestii. Stąd tak istotna jest instytucja radcy prawnego, jaki ma szansę realnego poprawienia losu prostej rodziny przez użyczenie im swojej prawniczej wiedzy – wspomoże kancelaria prawna Gorzów….

    Read more
  • Jest wśród wszystkich zawodów pewna, niewdzięczna swojego rodzaju profesja, na którą, jak to się już utarło, ludzi reagują bardzo negatywnie. Jest nią prawnik Wrocław. Zwykło się mówić, że prawnik Wrocław to sęp, który wydrze od klienta ostatnią złotówkę, który go zamota, oszuka swoim prawniczym żargonem a ostatecznie i tak w niczym nie pomoże i tak….

    Read more