Regeneracja turbosprężarek Bielsko Biała

Zadbać o turbo

Turbosprężarki goszczą pod coraz większą ilością masek samochodów opuszczających fabryki. Oczywiste plusy turbodoładowania przekonują nie tylko kierowców, ale i producentów do montowania tego elementu w nowych autach. Co ciekawe, przeczy to tendencji do tego, aby coraz mniej wymagać od kierowcy, a coraz więcej od auta.
W dzisiejszych czasach pozbywamy się tylnego napędu, bo kierowca musi wiedzieć jak zareagować w przypadku nadsterowności lub podsterowności. Wprowadzamy czujniki martwego pola, żeby nie musiał oglądać się przez ramię, dodajemy systemy automatycznego parkowania, eliminując tym samym potrzebę wykonania precyzyjnego manewru… A tu nagle dodajemy turbosprężarki, o które trzeba dbać.
Owszem, turbosprężarka potrafi być niezawodnym elementem pod maską, jeśli potrafimy o nią zadbać. Aby nie wymieniać części do turbosprężarek, musimy koniecznie dbać o odpowiedni poziom i jakość oleju silnikowego, tankować paliwo wysokiej jakości, wymieniać filtr powietrza. Prawidłowa eksploatacja turbosprężarki wymaga również jej stopniowego rozgrzewania, poczekania na rozprowadzenie oleju i późniejszego jej „wyciszenia” przed wyłączeniem silnika.
Turbo stanowi więc pewien wyjątek od reguły „wymagania od auta, a nie od kierowcy”.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Prowadzenie własnej działalności gospodarcze nie jest prostą sprawą. Oprócz dużej wiedzy, umiejętności i zaangażowania, wymaga to również dużo naszego czasu. Własna firma wymaga również od nas wielu rzeczy, o których często nie mamy pojęcia. Często są to różnego rodzaju aspekty prawne oraz księgowość. Dlatego w takich sprawach warto postawić na usługi profesjonalistów. Jeśli jesteś jedną…

    Read more
  • Rola ubezpieczycieli

    Rola ubezpieczycieli Nikt nie lubi płacić składki na różnego rodzaju ubezpieczenia. Szczególnie gdy mamy do czynienia z obowiązkowymi płatnościami, które musimy dokona do firm ubezpieczeniowych. Jednak ludzie nie zdają sobie sprawy, że zwykle nie są to pieniądze wyrzucone w błota i czasami, w najmniej spodziewanych momentach, odszkodowania mogą się okazać bardzo pomocne. Szczególnie gdy dotyczą…

    Read more