Skoda Fabia Greenline – samochód dla ekologów

Skoda Fabia Greenline to nowoczesny i ergonomiczny samochód, idealnie dopasowany w ekologiczne trendy. Cechą charakterystyczną tego samochodu jest niskie zużycie paliwa, a także ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Wyniki są bardzo obiecujące, bowiem producent deklaruje, że spalanie wynosi 3,4 l/100 km, przy czym emisja dwutlenku węgla jest rzędu 89 g/ km. Bez wątpienia zatem Skodę Fabię Greenline można uznać za samochód ekologiczny.

Każdy model wyposażony jest w trzycylindrowy silnik diesla 1.2 TDI CR DPF/55 kW o mocy 75KM. Nowoczesności dodaje technologia common rail, dzięki czemu pracujący silnik emituje mniejszą ilość ciepła. Dodatkowo pracuje znacznie ciszej, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy.
Skoda Fabia Greenline produkowana jest w dwóch wersjach nadwozia – Hatchback oraz Combi. Samochód osiąga stosunkowo szybie przyspieszenie, sięgające 14,3 s. Tyle czasu potrzebuje, by uzyskać 100 km/h. Najwyższa prędkość to 172 km/h.

Mając na uwadze troskę o ochronę środowiska, Skoda Fabia Greenline posiada system Start&Stop. Jego idea polega na tym, że tymczasowo zatrzymując pojazd, silnik ulega automatycznemu wyłączeniu. W momencie, gdy kierowca chce go ponownie uruchomić, wystarczy, że wciśnie sprzęgło. Dzięki temu do atmosfery dostaje się mniejsza ilość dwutlenku węgla.

Dużym ułatwieniem dla wielu kierowców jest informacja odnośnie najlepszego momentu do zmiany biegów. Właściciele Skody Fabii Greenline taką wskazówkę uzyskają spoglądając na tablicę rozdzielczą. Za bezpieczeństwo odpowiadają liczne poduszki powietrze, umieszczone na przodzie oraz po bokach pojazdu. Niedoświadczonym kierowcom przydadzą się czujniki parkowania oraz specjalny system kontrolujący poziom ciśnienia w oponach.

Całokształt uzupełnia wyjątkowy design Skody. Zastosowano obniżone zawieszenie, dzięki czemu uzyskuje się mniejsze opory powietrza. Skoda Fabia Greenline idealnie sprawdza się podczas wakacyjnego wyjazdu bądź większych zakupów. Wszystko to dzięki bagażnikowi o dużej pojemności.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Notariusz Kraków

    Śmierć osoby nam bliskiej jest traumatycznym przeżyciem. Kiedy już pogodzimy się z faktem dokonanym śmierci, która miała miejsce należy zająć się kwestiami prawnymi. Notariusz Kraków jest osobą uprawnioną do spisania testamentu. W momencie, gdy bliska nam osoba umarła notariusz będzie osobą, do której się udamy w celu załatwienia wszelkich formalności ze spadkiem. Notariusz Kraków to…

    Read more
  • Doradztwo rachunkowe Tarnów

    Sprawy rachunkowe dotyczą większości z nas. Jeśli prowadzimy firmę, księgowość jest z pewnością ważną dla nas kwestią. Aby obsługa rachunkowa naszego przedsiębiorstwa przebiegała bez zarzutu, potrzebujemy dobrego księgowego. Wybór odpowiedniej osoby nie jest łatwą sprawą, na szczęście wiele firm oferuje nam profesjonalne doradztwo. Jeśli interesuje nas zagadnienie takie jak doradztwo rachunkowe Tarnów jest miastem, w…

    Read more