Upadłość osoby prywatnej

Upadłość osoby prywatnej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Upadłość konsumencka

Problemy natury finansowej są jednymi z najpoważniejszych, z jakimi możemy mieć do czynienia w czasie dorosłego życia. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić, stajemy przed ewentualnością ogłoszenia bankructwa, upadłości konsumenckiej. W polskim prawie istnieje takie pojęcie, można się o nią ubiegać poprzez złożenie odpowiedniego wniosku, Jest on rozpatrywany przez sąd, który na podstawie przesłanek dotyczących spraw finansowych. Upadłość osoby prywatnej jest ogłoszone w momencie, gdy sąd uzna, że bankructwo osoby ma miejsce z powodów na które nie miał bezpośredniego wpływu. Może to być na przykład zdarzenie losowe typu utrata pracy. Jeżeli sąd uzna, że problemy finansowe powstały na skutek nieumiejętnego gospodarowania swoimi środkami finansowymi. Upadłość pozwala uporządkować swoje sprawy finansowe i stopniowe wychodzenie ze swoich długów. Większość kancelarii adwokackich posiada w swojej ofercie pomoc w prowadzeniu spraw dotyczących ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Windykacja należności

    Czasami w życiu niektórych z osób pojawiają się różnego rodzaju sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do zaciągnięcia długu. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jeżeli dług ten jest regularnie spłacany i nie powstają jakiekolwiek ciążące na nas zobowiązania. W takim przypadku, bowiem dochodzi do tego, że będzie on się powiększał i w końcu może…

    Read more
  • Razem z moim mężem mieliśmy problem i to chyba na własne życzenie. Dlaczego tak mówię? Otóż, gdybyśmy kiedyś inaczej zareagowali to pewnie dziś nie musielibyśmy ciągać się po sądach. Otóż, mój szanowny sąsiad postanowił wybudować płot w naszej granicy, a nawet trochę bardziej w naszą stronę. Kiedyś, gdy oni zaczynali budowę, mąż się nie odzywał….

    Read more