Wanna z hydromasażem – dokonaj prawidłowego wyboru

Nie ulega wątpliwości, że wanna z hydromasażem należy już do wyposażenia niejednej łazienki. Czym jednak kierować się przy wyborze takiego luksusowego wyrobu, na który jednak może sobie już pozwolić wielu ludzi, gdyż jej cena nie musi być wcale wysoka? Wanna z hydromasażem posiada wiele zalet, a kąpiel w bąbelkach sprawia dużo przyjemności.

Wszystko zależy od tego o jaki rodzaj masażu przyszłym użytkownikom chodzi: masaż wyłącznie relaksujący po ciężkim dniu pracy czy masaż pomagający na różne dolegliwości. Wyróżnić można wannę z masażem wodnym, powietrznym i mieszanym – wodno-powietrznym. Hydromasaż, czyli masaż wodny polecany jest dla osób z problemami oddechowymi, reumatologicznymi i schorzeniami kręgosłupa. W takich wannach dysze umieszczane są na ścianach, oparciu oraz na dnie, pod stopami. Z dysz wypływa woda, która poprawia ukrwienie, jak też powoduje rozluźnienie zmęczonych mięśni. Masaż powietrzny lub perełkowy polecany jest przy stłuczeniach, bolących mięśniach czy skurczach. Z dysz na dnie wanny wydobywa się powietrze, rozluźniające mięśnie. Wanna z masażem perełkowym w zupełności wystarczy osobom, którym chodzi tylko o zrelaksowanie się. Natomiast najlepszy efekt przy różnego rodzaju schorzeniach daje masaż łączony, który powoduje poprawę zdrowia i samopoczucia w porównaniu z wcześniej opisanymi masażami.

Przy wyborze wanny warto zwrócić uwagę na to czy posiada automatyczny system dezynfekcji, ponieważ jego brak powoduje nieco większy problem. Pielęgnacja nie ogranicza się tylko do dezynfekcji, ale należy pamiętać o czyszczeniu środkami czyszczącymi. Tutaj ważne okazuje się też z jakiego materiału jest wykonana wanna. Akrylowa jest przyjemna w dotyku, wytrzymała, odporna na uderzenia i przebarwienia, ale czyścimy ją środkami bez substancji ściernych. Wanna wykonana ze stali utrzymuje dłużej ciepło niż wanna z akrylu. Wanny z hydromasażem mogą być jeszcze drewniane i quarylowe.

Wybór wielkości i kształtu wanny niejednokrotnie związany jest z ilością miejsca w łazience. Jeżeli mamy do dyspozycji dużą powierzchnię to zawsze jest więcej możliwości wyboru, chociażby miejsca zamontowania, czy to będzie wanna wolnostojąca, narożna, przyścienna czy do zabudowy – tu decyduje klient. Ze względu na kształt można wymienić wanny asymetryczne: narożne i pięciokątne; okrągłe, owalne i symetryczne. Kryterium to różnić się może w zależności od producenta. Nie każdy w swoim asortymencie będzie posiadał wszystkie podane rodzaje.

Chcąc dokonać prawidłowego wyboru wanny z hydromasażem winno się wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych parametrów. Pierwszym z nich jest ilość dysz, których w zależności od modelu i producenta może być od kilku do kilkunastu. Dysze są różnego rodzaju. Począwszy od ruchomych (kierunkowych i obrotowych) poprzez nieruchome, aż do szampańskich, w których woda wypływa z dużą siłą, a powietrze jest rozbijane na małe bąbelki. Każda wanna z hydromasażem powoduje hałas, a to w jakim stopniu jest on uciążliwy, też zależy od wyboru klienta.

Biorąc pod uwagę koszty utrzymania wanny, należy zapoznać się również z jej pojemnością, a co za tym idzie ilością zużywanej wody w ciągu roku oraz mocą pompy, zainstalowanej w systemie masażu wodnego.

Dla osób wymagających lub po prostu lubiących się całkowicie zrelaksować producenci wanien z hydromasażem polecają dodatkowe wyposażenia, m. in. modele z radiem bądź półką na mp3. Można wybrać także wannę na pilot, który jest wodoszczelny i pływający, model z zagłówkami czy aromaterapią. Jeśli w takiej wannie planują zażywać kąpieli także dzieci, to trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru na możliwość włączenia dysz nawet przy niskim poziomie wody.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Komornik Warszawa Mokotów

    Pieniądze są jedną z najważniejszych rzeczy w obecnym świecie. Ludzie są w stanie zrobić dla nich bardzo dużo, w wielu przypadkach, głupich rzeczy. Często zdarza się tak, że pilnie ktoś potrzebuje pożyczki. Oczywiście wszystko jest tutaj na swoim miejscu, dopóki ta osoba oddaje nam pożyczone pieniądze. Jeśli jednak dana osoba nie chce oddać nam dobrowolnie…

    Read more
  • Jak powszechnie wiadomo tak naprawdę trudno złamać prawo przez przypadek – w końcu każdy ma swój rozum, a więc bardzo dobrze zdaje sobie tak naprawdę sprawę z popełnionych przez siebie czynów. Jednak jeżeli brać pod uwagę zarządzanie firmą, sytuacja jest dużo poważniejsza. Prawo gospodarcze jest niesamowicie skomplikowane i trudne do zrozumienia, a więc trzeba się…

    Read more