Wentylacja i klimatyzacja – wady i zalety

Wielkimi krokami nadchodzi gorące lato, a co się z tym wiąże coraz więcej osób decyduje się na montaż systemów klimatyzacji oraz wentylacji w swoich domach.

Popularność oczywiście wzięła się od klimatyzacji w samochodach, które są uwielbiane przez większą część społeczeństwa. Systemy wentylacji oraz klimatyzacji, są o tyle efektywne, o ile odpowiednio są zaprojektowane i wykonane. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i w wielu przypadkach systemy te o wiele bardziej szkodzą niż pomagają, chociaż czysto teoretycznie – powietrze w nagrzanych pomieszczeniach bardzo szybko można schłodzić.

Decydując się na montaż wentylacji w swoim domu, warto wziąć profesjonalną firmę, która na swoim koncie ma już bardzo wiele montażów bądź serwisów tego rodzaju urządzeń, a co za tym idzie właściwe doświadczenie. To da nam gwarancję, że nasz system wentylacyjny będzie odpowiednio funkcjonował.

Podczas korzystania z systemu klimatyzacji oraz wentylacji trzeba pamiętać o stałych przeglądach serwisowych (na przykład w celu sprawdzenia czy rekuperatory funkcjonują sprawie), które powinny być obowiązkowe, ponieważ w urządzeniach wentylacyjnych co roku narasta bardzo dużo bakterii, które uwielbiają tego rodzaju systemy. Uruchomienie po sezonie zimowym takiego systemu, może sprawić, że po prostu zachorujemy. Właśnie dlatego w systemach wentylacyjno – klimatyzacyjnych stosowane są specjalne filtry przeciwpyłkowe a także filtry powietrza. Trzeba pamiętać o regularnych serwisach tych filtrów, nie dotyczy to wyłącznie mieszkań czy domów, ale także samochodów, bo to właśnie w nich jesteśmy narażeni najczęściej na zakażenie bakteriami, które wydostają się z systemu wentylacyjnego.

Decydując się na wentylację musimy również określić jaki typ pragniemy zamontować. Aktualnie coraz bardziej popularna staje się tzw. wentylacja mechaniczna, bowiem ma wiele przewag nad wentylacją grawitacyjną. Różnica jest oczywiście w cenie, ponieważ ta druga jest dużo tańsza, jednak efektywność wentylacji mechanicznej bije na głowę wszystkie systemy wentylacji grawitacyjnej, do której właściwego funkcjonowania musi być spełniony szereg istotnych warunków.

Jako, że wiosna już się zbliża, jest to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad swoim systemie chłodzącym na te gorące letnie dni. Pamiętajmy jednak, aby zawsze mieć na uwadze wszystkie powyższe wytyczne.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Usługi komornicze Opole

    Komornik Opole Komornik to zawód, który niekoniecznie kojarzy się nam optymistycznie. Można jednak spotkać ludzi, którzy przy wykonywaniu tej profesji potrafią zrozumieć pokrzywdzonych i służyć dobrą radą, mimo tego, że głównie do zadań komornika należy wykonywanie rozstrzygnięć o roszczeniach cywilnych w drodze przymusu egzekucyjnego. Obok tych czynności komornik również może przeprowadzać spis inwentarza i sporządzać…

    Read more
  • Firmy ubezpieczeniowe

    Firmy ubezpieczeniowe Ludzie od niepamiętnych czasów starali się od skutków nieszczęśliwych wydarzeń lub innych przypadków losowych. Dlatego z biegiem czasu powstawały specjalne firmy, które specjalizowały się w pomaganiu tym, którzy wcześniej ubezpieczyli się u nich, gdy dotknęło ich jakieś nieszczęście. W obecnej chwili mamy już na całym świecie niezliczoną ilość takich instytucji, które świadczą pomoc…

    Read more