Wentylacja i klimatyzacja – wady i zalety

Wentylacja i klimatyzacja – wady i zalety
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielkimi krokami nadchodzi gorące lato, a co się z tym wiąże coraz więcej osób decyduje się na montaż systemów klimatyzacji oraz wentylacji w swoich domach.

Popularność oczywiście wzięła się od klimatyzacji w samochodach, które są uwielbiane przez większą część społeczeństwa. Systemy wentylacji oraz klimatyzacji, są o tyle efektywne, o ile odpowiednio są zaprojektowane i wykonane. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i w wielu przypadkach systemy te o wiele bardziej szkodzą niż pomagają, chociaż czysto teoretycznie – powietrze w nagrzanych pomieszczeniach bardzo szybko można schłodzić.

Decydując się na montaż wentylacji w swoim domu, warto wziąć profesjonalną firmę, która na swoim koncie ma już bardzo wiele montażów bądź serwisów tego rodzaju urządzeń, a co za tym idzie właściwe doświadczenie. To da nam gwarancję, że nasz system wentylacyjny będzie odpowiednio funkcjonował.

Podczas korzystania z systemu klimatyzacji oraz wentylacji trzeba pamiętać o stałych przeglądach serwisowych (na przykład w celu sprawdzenia czy rekuperatory funkcjonują sprawie), które powinny być obowiązkowe, ponieważ w urządzeniach wentylacyjnych co roku narasta bardzo dużo bakterii, które uwielbiają tego rodzaju systemy. Uruchomienie po sezonie zimowym takiego systemu, może sprawić, że po prostu zachorujemy. Właśnie dlatego w systemach wentylacyjno – klimatyzacyjnych stosowane są specjalne filtry przeciwpyłkowe a także filtry powietrza. Trzeba pamiętać o regularnych serwisach tych filtrów, nie dotyczy to wyłącznie mieszkań czy domów, ale także samochodów, bo to właśnie w nich jesteśmy narażeni najczęściej na zakażenie bakteriami, które wydostają się z systemu wentylacyjnego.

Decydując się na wentylację musimy również określić jaki typ pragniemy zamontować. Aktualnie coraz bardziej popularna staje się tzw. wentylacja mechaniczna, bowiem ma wiele przewag nad wentylacją grawitacyjną. Różnica jest oczywiście w cenie, ponieważ ta druga jest dużo tańsza, jednak efektywność wentylacji mechanicznej bije na głowę wszystkie systemy wentylacji grawitacyjnej, do której właściwego funkcjonowania musi być spełniony szereg istotnych warunków.

Jako, że wiosna już się zbliża, jest to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad swoim systemie chłodzącym na te gorące letnie dni. Pamiętajmy jednak, aby zawsze mieć na uwadze wszystkie powyższe wytyczne.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie dużo zamożnych państw. Nadal UE jest federacją szalenie zamożnych krajów. Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to wielka…

    Read more
  • Prowadzenie własnej działalności gospodarcze nie jest prostą sprawą. Oprócz dużej wiedzy, umiejętności i zaangażowania, wymaga to również dużo naszego czasu. Własna firma wymaga również od nas wielu rzeczy, o których często nie mamy pojęcia. Często są to różnego rodzaju aspekty prawne oraz księgowość. Dlatego w takich sprawach warto postawić na usługi profesjonalistów. Jeśli jesteś jedną…

    Read more