Wybieramy pierwsze biurko dla dziecka

Wybieramy pierwsze biurko dla dziecka
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Aranżacja pokoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest dla rodziców nie lada wyzwaniem. Szczególnie ważny jest tu wybór biurka – to właśnie przy nim nasza pociecha spędza wiele czasu, rysując, bawiąc się lub ucząc stawiania pierwszych literek. Wielu rodziców często zadaje sobie pytanie, jak je dobrze wybrać.

Pierwsze biurko dla dziecka musi być dopasowane pod względem wysokości, szerokości, a także względów bezpieczeństwa czy ilości półek. Ważna jest też kolorystyka i materiał – im bliższe będą upodobaniom naszej pociechy, tym chętniej będzie z niego korzystać.

Kilka ważnych elementów

Zanim skierujemy się do sklepu, by kupić biurko, sprawdźmy, ile miejsca mamy do dyspozycji i, co najważniejsze, czy jest to kącik dobrze naświetlony. Zasada jest tu prosta: im więcej światła, tym lepiej dla wzroku dziecka, dlatego dobrze jest umiejscowić mebel w pobliżu okna albo na ścianie sąsiadującej.

Wysokość blatu nie powinna przekraczać 55 centymetrów, co zapewni optymalne ustawienie, zaś szerokość może się wahać w granicach od 60 do 75 centymetrów. Głębokość stołu nie powinna być większa niż pół metra, dzięki czemu dziecko może swobodnie operować kredkami i wszystko znajduje się w zasięgu jego rąk. Nowoczesne biurka coraz rzadziej miewają nadstawki, a ich funkcję przejęły półki wiszące otwarte. Sam blat powinien mieć opcję regulacji do kąta 30 stopni, co ułatwi dziecku naukę pisania.

Biurka dziecięce dla wymagających

Wiele ciekawych modeli biurek dla dzieci już od 6. roku życia znajdziesz na https://www.biurka.pl. To sklep, w którym wyszukasz różne modele w dobrej cenie i bogatej kolorystyce. Są tu biurka dla chłopców i dziewczynek, jak BARU lub JULIA z regulowanym blatem oraz gotowe zestawy wraz z krzesełkami, jak na przykład Cubby Lupin Grey.

Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, jak drewno czy bezpieczne dla wrażliwej dziecięcej skóry tworzywo sztuczne. Na https://www.biurka.pl znajdziesz też nadstawki, szuflady oraz inne dodatki niezbędne w pokoju malucha.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Posiadamy pełen wachlarz usług, z których korzystają nasi klienci kadry place prowadzenie ewidencji zatrudnienia zakładanie, prowadzenie i archiwizowanie teczek akt osobowych pracowników przygotowywanie umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych przygotowywanie innych dokumentów związanych ze stosunkiem pracy (zmianami warunków zatrudnienia, ustaniem stosunku pracy itp.) kontrola ważności okresowych badań lekarskich i szkoleń bhp ewidencja urlopów, ewidencja czasu…

    Read more
  • Firmy ubezpieczeniowe

    Firmy ubezpieczeniowe Ludzie od niepamiętnych czasów starali się od skutków nieszczęśliwych wydarzeń lub innych przypadków losowych. Dlatego z biegiem czasu powstawały specjalne firmy, które specjalizowały się w pomaganiu tym, którzy wcześniej ubezpieczyli się u nich, gdy dotknęło ich jakieś nieszczęście. W obecnej chwili mamy już na całym świecie niezliczoną ilość takich instytucji, które świadczą pomoc…

    Read more