Wybieramy pierwsze biurko dla dziecka

Aranżacja pokoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest dla rodziców nie lada wyzwaniem. Szczególnie ważny jest tu wybór biurka – to właśnie przy nim nasza pociecha spędza wiele czasu, rysując, bawiąc się lub ucząc stawiania pierwszych literek. Wielu rodziców często zadaje sobie pytanie, jak je dobrze wybrać.

Pierwsze biurko dla dziecka musi być dopasowane pod względem wysokości, szerokości, a także względów bezpieczeństwa czy ilości półek. Ważna jest też kolorystyka i materiał – im bliższe będą upodobaniom naszej pociechy, tym chętniej będzie z niego korzystać.

Kilka ważnych elementów

Zanim skierujemy się do sklepu, by kupić biurko, sprawdźmy, ile miejsca mamy do dyspozycji i, co najważniejsze, czy jest to kącik dobrze naświetlony. Zasada jest tu prosta: im więcej światła, tym lepiej dla wzroku dziecka, dlatego dobrze jest umiejscowić mebel w pobliżu okna albo na ścianie sąsiadującej.

Wysokość blatu nie powinna przekraczać 55 centymetrów, co zapewni optymalne ustawienie, zaś szerokość może się wahać w granicach od 60 do 75 centymetrów. Głębokość stołu nie powinna być większa niż pół metra, dzięki czemu dziecko może swobodnie operować kredkami i wszystko znajduje się w zasięgu jego rąk. Nowoczesne biurka coraz rzadziej miewają nadstawki, a ich funkcję przejęły półki wiszące otwarte. Sam blat powinien mieć opcję regulacji do kąta 30 stopni, co ułatwi dziecku naukę pisania.

Biurka dziecięce dla wymagających

Wiele ciekawych modeli biurek dla dzieci już od 6. roku życia znajdziesz na https://www.biurka.pl. To sklep, w którym wyszukasz różne modele w dobrej cenie i bogatej kolorystyce. Są tu biurka dla chłopców i dziewczynek, jak BARU lub JULIA z regulowanym blatem oraz gotowe zestawy wraz z krzesełkami, jak na przykład Cubby Lupin Grey.

Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, jak drewno czy bezpieczne dla wrażliwej dziecięcej skóry tworzywo sztuczne. Na https://www.biurka.pl znajdziesz też nadstawki, szuflady oraz inne dodatki niezbędne w pokoju malucha.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kancelaria adwokacka Katowice

    Katowice to dynamicznie rozwijające się miasto, położone w południowej Polsce. Z każdym rokiem, przybywa tutaj nowych miejsc pracy. Należy zaliczyć do nich przede wszystkim duże korporacje zrzeszające ogromne grupy pracowników. Oprócz wielkich firm, w Katowicach można znaleźć mnóstwo indywidualnych działalności. Jednym z zawodów, które cieszą się szczególną popularnością w Katowicach jest adwokat. Jego praca polega…

    Read more
  • Jeszcze kilkadziesiąt lat temu trudno było wyobrazić sobie domowy salon bez tradycyjnej meblościanki, która już na stałe wpisała się w krajobraz tego pomieszczenia. Wielu osobom nazwa meblościanka kojarzy się jednak tylko ze starymi meblami, które swoją popularność zdobyły w czasach PRL-u. Nic bardziej mylnego, bo współcześni projektanci tchnęli w to rozwiązanie zupełnie nowego ducha, dzięki…

    Read more