Zwolnienie w ciąży

W ostatnich dniach dowiedziałam się, iż zaszłam w ciążę. Tak się składa, iż na moim stanowisku pracy konieczny jest wysiłek fizyczny. Oczywistym jest, iż odczuwam strach przed dalszą fizyczną pracą zwłaszcza teraz, kiedy jestem w ciąży. Zastanawia mnie, czy w z powodu ciąży pracodawca może mnie zwolnić z pracy? Jeśli chodzi o umowę, to zatrudniona jest na czas określony, jeszcze przez kilka najbliższy miesięcy.

Zgodnie z zasadami prawa kobiety w ciąży są chronione, przez co pracodawca nie może rozwiązać umowy z kobietą w ciąży. Wyjątek stanowi sytuacja, w której ciężarna w sposób drastyczny narusza swoje obowiązki pracownicze – wtedy pracodawca ma prawo do rozwiązania umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia. Istotnym w Pani przypadku jest fakt, iż odpowiednie wskazanie lekarza prowadzącego Pani ciążę pozwolić może na skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego w czasie ciąży.

Proszę również pamiętać, iż w przypadku kobiety, która jest w ciąży termin umowy o pracę zostanie przedłużony aż do dnia, w którym urodzi się dziecko. Jeśli więc Pani umowa kończy się przed porodem, to informacja ta powinna być dla Pani szczególnie istotną.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Rozwód Warszawa

    Na początku jest oczywiście niesamowita fascynacja i tak zwane, motylki w brzuchu. Kolacje przy świecach, romantyczne randki i czułe słówka. Gdy okres pierwszego zauroczenia minie, to zaczynamy dostrzegać w partnerze to, czego wcześniej nie chcieliśmy zauważyć. Chodzi oczywiście o wady. Jeśli nie potrafi się przejść z nimi do porządku dziennego, to następuje podjęcie trudnej decyzji,…

    Read more
  • Kancelaria adwokacka Wrocław

    Wyprawa na salę sądową Wyprawa na sprawę sądową zawsze jest niezwykłym doświadczeniem. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze ekscytuje w pozytywny sposób. Czasami wręcz przeciwnie. Ponadto wygrana sprawy bardzo często jest zależna od szczęścia, którego niekiedy brakuje. Los bywa niezwykle przewrotny i czasami okrutny, więc warto zabezpieczyć się przed jego niespodziankami przez zatrudnienie specjalisty. Każda…

    Read more