Zwolnienie w ciąży

Zwolnienie w ciąży
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W ostatnich dniach dowiedziałam się, iż zaszłam w ciążę. Tak się składa, iż na moim stanowisku pracy konieczny jest wysiłek fizyczny. Oczywistym jest, iż odczuwam strach przed dalszą fizyczną pracą zwłaszcza teraz, kiedy jestem w ciąży. Zastanawia mnie, czy w z powodu ciąży pracodawca może mnie zwolnić z pracy? Jeśli chodzi o umowę, to zatrudniona jest na czas określony, jeszcze przez kilka najbliższy miesięcy.

Zgodnie z zasadami prawa kobiety w ciąży są chronione, przez co pracodawca nie może rozwiązać umowy z kobietą w ciąży. Wyjątek stanowi sytuacja, w której ciężarna w sposób drastyczny narusza swoje obowiązki pracownicze – wtedy pracodawca ma prawo do rozwiązania umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia. Istotnym w Pani przypadku jest fakt, iż odpowiednie wskazanie lekarza prowadzącego Pani ciążę pozwolić może na skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego w czasie ciąży.

Proszę również pamiętać, iż w przypadku kobiety, która jest w ciąży termin umowy o pracę zostanie przedłużony aż do dnia, w którym urodzi się dziecko. Jeśli więc Pani umowa kończy się przed porodem, to informacja ta powinna być dla Pani szczególnie istotną.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Firmy ubezpieczeniowe

    Firmy ubezpieczeniowe Ludzie od niepamiętnych czasów starali się od skutków nieszczęśliwych wydarzeń lub innych przypadków losowych. Dlatego z biegiem czasu powstawały specjalne firmy, które specjalizowały się w pomaganiu tym, którzy wcześniej ubezpieczyli się u nich, gdy dotknęło ich jakieś nieszczęście. W obecnej chwili mamy już na całym świecie niezliczoną ilość takich instytucji, które świadczą pomoc…

    Read more
  • Giełda jako barometr gospodarczy Najczęściej ludzie traktują giełdę papierów wartościowych, jako miejsce gdzie można sprzedać lub kupić akcje albo inne instrumenty finansowe, czyli gdzie można powiększyć swój kapitał. Tymczasem wielu ekspertów ekonomicznych, traktuje giełdę jako swoisty barometr gospodarki i nastrojów w niej panujących. Zazwyczaj bowiem to właśnie na parkiecie najwcześniej wyczuwa się oznaki płynące z…

    Read more