Zwolnienie w ciąży

Zwolnienie w ciąży
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W ostatnich dniach dowiedziałam się, iż zaszłam w ciążę. Tak się składa, iż na moim stanowisku pracy konieczny jest wysiłek fizyczny. Oczywistym jest, iż odczuwam strach przed dalszą fizyczną pracą zwłaszcza teraz, kiedy jestem w ciąży. Zastanawia mnie, czy w z powodu ciąży pracodawca może mnie zwolnić z pracy? Jeśli chodzi o umowę, to zatrudniona jest na czas określony, jeszcze przez kilka najbliższy miesięcy.

Zgodnie z zasadami prawa kobiety w ciąży są chronione, przez co pracodawca nie może rozwiązać umowy z kobietą w ciąży. Wyjątek stanowi sytuacja, w której ciężarna w sposób drastyczny narusza swoje obowiązki pracownicze – wtedy pracodawca ma prawo do rozwiązania umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia. Istotnym w Pani przypadku jest fakt, iż odpowiednie wskazanie lekarza prowadzącego Pani ciążę pozwolić może na skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego w czasie ciąży.

Proszę również pamiętać, iż w przypadku kobiety, która jest w ciąży termin umowy o pracę zostanie przedłużony aż do dnia, w którym urodzi się dziecko. Jeśli więc Pani umowa kończy się przed porodem, to informacja ta powinna być dla Pani szczególnie istotną.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Kwestionariusz osobowy Osoba, która pracuje w biurze, wie, ile dokumentów codziennie trzeba wypełnić i uporządkować. Na pewno nie jest to praca łatwa, ale jeśli się ją lubi, to potrafi być przyjemna. Każdy, kto chciałby mieć taką pracę, powinien ukończyć odpowiednie kursy, niejednokrotnie doszkalające. A to dlatego, że w tej branży także pojawiają się nowe zagadnienia,…

    Read more
  • Oferujemy pełen wsparcie skierowane do przedsiębiorców z zakresu skzoleń Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (BHP) bhp Kompleksowa obsługa przedsiębiorstwa w zakresie BHP (prowadzenie szkoleń z zakresu bhp dla pracowników, opracowywanie dokumentacji analizy ryzyka zawodowego, opracowywanie instrukcji bhp i ppoż, przygotowywanie dokumentacji powypadkowej, doradztwo w zakresie bhp, przeprowadzanie kontroli bhp, organizowanie szkoleń z zakresu bezpieczeństwa ppoż oraz…

    Read more