Kancelaria radcy prawnego Gorzów

Koszty prowadzenia kancelarii radcowskiej

Dzisiaj niełatwo jest zaczynać karierę radcy prawnego jak i również adwokata, notariusza czy komornika. Oczywiście mowa o sytuacji, planem na działalność zawodową jest kancelaria radcy prawnego gorzów. Jest to pierwsze, co przychodzi na myśl osobie po zdanym egzaminie zawodowym radcowskim. Jednakże jest to zarazem w chwili obecnej opcja najbardziej ryzykowna finansowo. Przede wszystkim koszty założenia takiej kancelarii nie są małe i mogą sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy złotych. Część z tych kosztów i tak przekształci się później w stałe koszty prowadzenia działalności gospodarczej (bo tak naprawdę wolny zawód przypomina działalność przedsiębiorcy). Na początku należy znaleźć odpowiedni lokal użytkowy i wyposażyć go w meble i sprzęt biurowy. Potem do stałych kosztów działalności zaliczać się będzie kwota na ZUS, podatki, czynsz, opłaty za media, koszty bieżące wyposażenia biurowego, opłaty za system informacji prawniczej oraz składka członkowska na samorząd radcowski. To oczywiście opcja, gdy kancelaria radcy prawnego gorzów prowadzona jest bez zatrudniania dodatkowych pracowników (w przeciwnym wypadku dochodzą jeszcze koszty z ich wynagrodzeniami). Bywa więc, że świeży radca prawny musi przez pewien początkowy okres w najgorszym wypadku dokładać do swojego interesu, by potem cieszyć się tzw. byciem na plus. Oczywiście, plusem będzie, jak już przed egzaminem zawodowym uda mu się zebrać kontakty do swoich przyszłych klientów i liczyć na to, że jego nowa kancelaria radcy prawnego gorzów przejmie ich obsługę.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Notariusz Warszawa

    Chcesz sprzedać mieszkanie otrzymane w drodze darowizny lub spadku? Musisz wiedzieć, że sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat od nabycia wiąże się zapłaceniem podatku dochodowego. Podatek ten jest stosunkowo duży – wynosi aż 19% od ceny sprzedaży mieszkania. Warto jednak wiedzieć, że podatku dochodowego można uniknąć przeznaczając pieniądze pochodzące ze sprzedaży na własne cele mieszkaniowe….

    Read more
  • W wielu wypadkach mogą być nam potrzebne porady prawne albo pomoc, jeżeli chodzi o przepisy. Nie wszyscy z nas są z zawodu prawnikami i dlatego też będziemy często potrzebować pomocy, jeżeli chodzi o prawne zawiłości. Jeżeli będzie Ci niezbędny radca prawny Gorzów, Poznań i wiele innych miast będą posiadały pod dostatkiem tych specjalistów. Bez problemu…

    Read more