Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Gdy brakuje nam gotówki na jakiś zakup, lub mamy po prostu chwilowe problemy finansowe, zwykle udajemy się do banku i staramy się zaciągnąć kredyt gotówkowy. Kredyt taki, jest chyba najbardziej popularny wśród tych, którym chwilowo zabrakło gotówki. Każdy bank ma swoje regulaminy, w których zawarte są zasady przyznawania takich kredytów. Zwykle na początku całego procesu, klient musi złożyć wniosek kredytowy, w którym wypisuje kwotę która jest mu potrzebna, czas w jakim zobowiązuje się spłacić wszystkie pieniądze, oraz ewentualne zabezpieczenia, które mogą być gwarantem spłaty. Następnie bank rozpatruje wniosek i podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu lub nie. Może również obniżyć wnioskowaną kwotę, zmienić okres spłat, lub zażądać dodatkowego zabezpieczenia. Bank podejmując decyzję opiera się przede wszystkim na zdolności kredytowej klienta, czyli ocenia czy jego dochody są na tyle wysokie, że bez problemu będzie on mógł spłacić swoje zobowiązania. Podobnie ma się sprawa, gdy jako zabezpieczenie kredytu proponowany jest poręczyciel.

Najnowsze wpisy tematyczne online:

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Ostatnia wola Jako dzieci i młodzi dorośli mamy piękne marzenia i wierzymy, że przytrafi nam się wszystko co najlepsze. Czasami okazuje się, że nie wszystko co sobie wymarzyliśmy może się spełnić, ponieważ przeszkadzają nam zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Przykładem może być poważna choroba, która uniemożliwia dalsze planowanie przyszłości w okresie dłuższym niż rok….

    Read more
  • Co ubezpieczamy najczęściej Zwykle ludzie podczas swojego życia, zawierają kilka różnych rodzajów ubezpieczeń. Każdy posiadacz samochodu, musi płacić obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Z tego funduszu wypłacane są odszkodowanie powstałe w wyniku wypadków samochodowych. Podobne składki muszą płacić rolnicy na ubezpieczenie gospodarstw od nieszczęśliwych wypadków. Natomiast gdy mamy już płacić jakąś dowolną polisę, to już tutaj…

    Read more