Kwestionariusz osobowy umowa zlecenie

Co w dokumentach piszczy?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w swoim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowało nowe wzory dokumentów dla tych, którzy płacą i wymagają, a także dla tych, którzy te wymagania usiłują spełniać. Jednym słowem, dla pracodawców oraz dla pracowników, bądź też potencjalnych pracowników.

Tak więc mamy siedem nowych wzorów dokumentów, zgodnych z najnowszymi przepisami, które weszły w życie z początkiem bieżącego roku kalendarzowego. Są to: kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, kwestionariusz osobowy dla pracownika już zatrudnionego, umowa o pracę, wypowiedzenie warunków tejże umowy, rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, rozwiązanie umowy z zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia oraz rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia.

Trochę tego jest. Cóż poradzić, przepisy prawa zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wprowadzane są nieustannie zmiany w obowiązującej dokumentacji. Pracodawcy jakoś sobie z nimi radzą, trochę gorzej dajemy sobie z nimi radę my – zwykli „zjadacze chleba”. Cóż, c’est la vie!

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Ochrona mienia

    Dla każdego przedsiębiorcy kwestią bardzo ważną staje się zabezpieczenie firmowej siedziby przed wandalami i złodziejami. Mogą oni wyrządzić wiele szkód, których naprawienie zajmie firmie wiele czasu i energii. Na szczęście takich problemów można uniknąć w bardzo prosty sposób. Jak chronić firmowych budynków lub posesji? Dziś w zadaniu tym pomagają przedsiębiorcom profesjonalne firmy, których specjalizacją jest…

    Read more
  • Prawo medyczne

    Coraz większą popularnością wśród studentów prawa, jako przedmiot fakultatywny, cieszy się prawo medyczne i bioetyka. Prawdopodobnie wynika to z tego, że jest to nowa i coraz częściej wykorzystywana gałąź prawa, w której brakuje specjalistów. W ostatnich latach zaobserwować można wzrost postępowań sądowych, w których pacjenci lub ich rodziny pozywają lekarzy i szpitale za błędy lekarskie…

    Read more