Prawo gospodarcze Warszawa

O prawie gospodarczym

Prawnicy wykonują bardzo prestiżowy oraz odpowiedzialny zawód. Niestety wiąże się to z ciągłym dokształcaniem z różnych dziedzin. Przykładem może być prawo gospodarcze Warszawa, które jest uważane za jedno z najtrudniejszych. Czym ono jest? Otóż jest to tradycyjne określenie wszystkich dziedzin prawa, które mają za zadanie regulować działalność gospodarczą prowadzoną przez obywateli i państwo. Z tego też powodu zazwyczaj rozdzielamy je na dwie gałęzie: pierwsza obejmuje prawo gospodarcze prywatne, a druga dotyczy państwa i jest nazywana prawem gospodarczym publicznym. Historia prawa gospodarczego sięga komunizmu, gdyż była to koncepcja stworzona w ZSRR i wprowadzona również w komunistycznej Czechosłowacji. Po drugiej wojnie światowej wielu krajom (w tym Polsce) narzucono komunistyczną doktrynę gospodarczą. Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego i komunizmu w Polsce pierwotne pojęcie prawa gospodarczego przekształciło się z bardzo wielu powodów i dziś oznacza coś innego niż kilkadziesiąt lat temu.

about author

admin

related articles

Ankieta:

Czy wszystkie kancelarie prawne w Polsce są bardzo drogie i mało kogo na nie stać?

View Results

Loading ... Loading ...

Losowe wpisy:

  • Opłata likwidacyjna aegon

    Opłaty. Człowiek, który uważnie przygląda się swojemu życiu, może z przykrością stwierdzić, że każdego dnia zmuszony jest do tego, aby płacić za różne usługi i tego typu rzeczy. Oczywiście często działa to w ten sposób, że płacimy tylko raz większą kwotę za pewien okres. Nikt przecież nie płaci każdego dnia za zużyty prąd czy wodę….

    Read more
  • Ostatnia wola Jako dzieci i młodzi dorośli mamy piękne marzenia i wierzymy, że przytrafi nam się wszystko co najlepsze. Czasami okazuje się, że nie wszystko co sobie wymarzyliśmy może się spełnić, ponieważ przeszkadzają nam zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Przykładem może być poważna choroba, która uniemożliwia dalsze planowanie przyszłości w okresie dłuższym niż rok….

    Read more